Jestli jste alergičtí, dobře víte, jak nepříjemné je toto chronické onemocnění. Alergiky dýchací potíže provází už od brzkého jara, kdy začínají kvést první rostliny. Ve vzduchu se zvyšuje množství pylu, které dráždí sliznice. O moc lépe na tom nejsou ani ti jedinci, kteří mají alergii potravinovou. Tyto osoby trápí většinou zažívací potíže, které jsou právě s potravinovými alergiemi spojené. Společným znakem pro obě druhy alergií jsou kožní vyrážky. U alergií se objevují i jiné společné příznaky – otoky, rýma, průjem, bolest břicha, kašel, oteklé sliznice, ekzém a jiné problémy.
fialová rostlina.jpg

Alergie jsou způsobeny poruchou imunitního systému.
Úplně vyléčit se alergické reakce nedají, ale můžeme jejich příznaky zmírnit třeba za pomoci přírodních přípravků. Vyzkoušejte i některé bylinky, možná budete překvapeni, že dojde alespoň k částečné úlevě od nepříjemných příznaků. Jedna z bylinek působící proti alergiím je libeček lékařský.
Nehledejte ho na loukách ani v lese. Ve volné přírodě ho nenajdete, ale můžete ho pěstovat na zahradě nebo jen v květináči. Budete ho mít stále po ruce. Má při alergiích několik pozitivních účinků. Uleví při kašli, uvolňuje dýchací soustavu, působí proti bolesti břicha a pročišťuje krev. Výhodou je, že ho můžete přidat téměř do všech pokrmů, polévek i omáček.
bylinky v konvici.jpg
Další bylinkou je ostropestřec mariánský.
Většinou ho asi znáte jako bylinu, která se používá na regeneraci jater. Ostropestřec, ale kromě toho snižuje alergické reakce a posiluje imunitní systém. Užívat ho můžete ve formě čaje, oleje nebo kapek.
Čaj proti alergii si připravte jednoduchým způsobem:
1 čajovou lžičku rozdrcených semínek zalijte ¼ litrem vroucí vody a nechte asi dvacet minuto vylouhovat. Pak výluh sceďte a užívejte po doušcích třikrát denně.
Nejúčinnější je užívání čaje na lačno. Semena ostropestřce můžete zakoupit v prodejnách s bylinkami nebo na e-shopu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Nezařazené