Neutrácejte za nákup barevných těstovin. Jak vykouzlit domácí barevné těstoviny?
Červené těstovinyvytvoří 2 – 3 lžíce rajčatového protlaku, který vmícháme do vajíček. Zelené těstoviny získáme, když ještě před přidáním vajíček zapracujme do mouky 2 – 3 lžíce špenátového protlaku. Na žluto těstoviny obarvíme špetkou kari koření, šafránem nebo kurkumou. Žíhané do zelena a voňavé budou těstoviny, když do vajíček přidáme 2 – 3 lžíce rozmixovaných bylinek. Pokud je navíc nasypeme do vysokých ozdobných dóz, a ty naskládáme vedle sebe, vznikne tím efektní dekorační prvek, a tak opět ušetříte – za dekorační doplňky do kuchyně.
Drobné ušetříte, i pokud používáte vanilkový cukr.

zelené těstoviny
Připravte si proutek vanilky, moučkový cukr, nejlépe zavařovací sklenici se šroubovacím víčkem. Vanilkový proutek do cukru nikdy neroztloukejte. Cukr nasypte do sklenice a do jeho středu vložte vanilku a dobře uzavřete. Za dva až tři dny budete mít cukr se silnou vůní vanilky.
Víte, jak nejlépe skladovat mlékobez chladničky, třeba na chalupě, kde nemáte ani studený sklep? Džbán postavíme do nádoby se studenou vodou a přikryjeme ubrouskem, jehož cípy jsou ponořeny do vody.
Když nechceme, aby mléko rychle zkyslo, přidáme na 1 litr na špičku nože zažívací sody. Pokud mléko uchováváte v lednice, pak vždy v uzavřené nádobě. Vydrží tak o jeden až dva dny ve kvalitnějším stavu. Aby si kozí mléko zachovalo svůj účinek, nemělo by se ohřát na více než 48 °. Nejlepší je pít ho syrové.
Vejce vydrží déle čerstvé, pokud ho skladujeme špičkou dolů ve formovaných podložkách, a to v tmavé, suché a vzdušné místnosti. Pokud chceme vejce uchovat bez ledničky, je dobré ho potřít na skořápce tenkou vrstvou vepřového sádla.
snídaně na talíři
Jak poznáme dobrý meloun v obchodě? Osvědčuje se zkouška sluchem. Dobrý zralý meloun vrže. Meloun můžeme také očichat. Jedině výrazné aroma i skrz slupku svědčí o kvalitě. Dalším znakem zralosti je vysychající stopka, která se postupně stáčí do kličky.
Pokud nakoupíte zelené, ještě nedozrálé banány, dejte je do tepla a přikryjte folií.

Nezařazené