(Zlo)zvykem bývá, že si dědic nezjistí, jaká je reálná cena starožitností, obrazů, knih, zlata či dalších hodnotných věcí, které se v dnešní době moc nenosí, avšak hodně vynáší, pokud jsou prodány ve správný čas a na správném místě. V případech, kdy si nejste jisti, se vydejte za odborníkem. Někým, kdo posoudí a zhodnotí stáří, kvalitu a cenu výrobku a ve svém oboru se precizně vyzná.
knihy na polici

Odhadce na správném místě

Jak již bylo zmíněno, není od věci navštívit odhadce či odborníka, který je schopen velice pomoci při rozhodování o ceně majetku. Kolikrát se stává, že odhadce narazí na kousek, o kterém ví, že je velice vzácný. Proto je doporučováno zajít do více obchodů a nechat si onu věc odhadnout alespoň od tří různých odborníků.
zlatý náramek

Aukční síně jako další z možností

Pokud si cenou nejste přesto jistí, není od věci dát danou věc do aukce. Skvělé jsou i internetové portály, kde se jednoduše a rychle zaregistrujete. Jediné, co je pro úspěšné provedení aukce nezbytné, je dojít do konkrétní síně potvrdit svůj občanský průkaz. Nic pak není jednodušší, než obraz či jakoukoliv cennost, kterou chcete „poslat do světa“, přinést. Následně bude vystavena na internetových stránkách, kde se dostane do podvědomí mnoha lidem. V této době není trendem chodit po antikvariátech a antikách, úpěnlivě hledat starožitné předměty, knihy a mapy, když je lze nalézt i na internetu.
kapesní hodinky

Ponechat a vyčkat

Je pro vás podstatné ono dědictví ihned prodat? Nebo jste ochotni vyčkat a máte věci kam umístit? Nikdy není potíž si starožitnosti ponechat a určitou dobu čekat, než se jejich cena rapidně navýší. Ve zlatě, umění a drahocenných věcech leží nesmrtelná investice, o kterou bude vždy a všude zájem.  V případě nejistoty si nepochybně ponechejte čas a rozhodněte se, zda je pro vás konkrétní doba prodeje výhodnou či ne.

Nezařazené