V práci trávíme osm hodin denně, skoro celý rok. Je tedy potřeba, aby se v práci cítili alespoň pohodlně a práce jim rychleji utíkala. V České republice je nejmenší nezaměstnanost v Evropské unii, a proto je občas shánění zaměstnanců obtížné. Vzniká tak větší tlak na vedoucí a majitele. Co by si sami zaměstnanci přáli změnit a vylepšit?

 staré radio

Jaké jsou základní benefity?

Ještě než přejdeme ke způsobům jak práci zpříjemnit, řekněme si, jaké jsou základní zaměstnanecké výhody. V první řadě by to měli být úložné prostory, jako například šatny nebo skříňky na oblečení. Dále jsou základem stravenky v různých hodnotách nebo pět týdnů dovolené. Dále například příspěvek na cestu do práce, mobilní tarify pro celou rodinu nebo celý mobilní telefon.

 

Rádia

Pokud jsou lidé na výrobě nebo v halách, jediné co slyší je často hluk a monotónní zvuk strojů a mašin. Dejte jim k dispozici rádia, aby slyšeli i něco jiného. Pokud nemáte peníze na rádia, alespoň jim povolte vlastní a dejte jim elektřinu. Také můžete povolit sluchátka, která jsou v mnoha podnicích zakázána. Nebo můžete nechat zabudovat reproduktory po celých halách, všichni to budou hned mít jednodušší.

 

Dárky

Každému udělá radost malý dárek například na Vánoce. Nemusí to být nic velkého, stačí maličkost, například hrníček, čokoládu, zmrzlinu. Dáte tak najevo, že si svých lidí vážíte a myslíte na ně. To samé můžete dělat i o narozeninách, popřejte jim a pusťte je o hodinu dříve domů. Uvidíte, že budou mít radost a vše bude o trochu příjemnější. Možná Vám Vánoce trochu zasáhnou do rozpočtu, ale nestojí to za radost Vašich lidí?

 dárečky ilustrace

Vzdělání

Pokud máte tu možnost, dopřejte svým zaměstnancům větší vzdělání. Pořádejte přednášky, školení nebo jim umožněte studovat další školy. Vyjděte jim vstříc. Vzdělanější lidé mohou zastat více kvalitní práce, výhoda je tedy na obou stranách.

 

A na závěr, buďte milí. Zbytečně nekřičte a vždy hledejte klidné řešení. Atmosféra na pracovišti je to nejdůležitější.


Nezařazené