Určitě jste slyšeli o zázračných sušených plodech z Číny, které mají co dočinění s posílením imunity a celkově zlepšením zdraví. Goji Berry neboli kustovnice čínská je velmi populární, a to navzdory tomu, že jde pouze o sušené ovoce. Tohle ovoce je však dle některých zdrojem dlouhověkosti. Ve skutečnosti však jde o ovoce s vysokým obsahem cukru, který ve větších dávkách není zdravý naprosto pro nikoho. Na druhou stranu, doporučená denní dávka pro dospělou osobu je cca 15 gramů sušených plodů za den. I v tomto malém množství by se měly projevit pozitivní účinky tohoto zajímavého ovoce. Jak to však bude ve skutečnosti, to by měl každý zjistit sám.

Goji ve snídani

Posílíte své zdraví exotickým nebo domácím ovocem?

Ovoce je z historického hlediska bráno jako něco, co mělo být za odměnu. Lidé se měli stravovat spíše zeleninou, masem či jinými potravinami, a ovoce nacházeli jenom zřídka. To však opadlo po tom, co se začalo ovoce pěstovat ve velkém, navíc dovážet z krajin, které jsou na pěstování bohaté. Zatímco v České republice jsou typické maliny, borůvky či třeba jablka, v exotických zemích to je třeba papája, ananas nebo třeba mango. Jiné je to právě v Číně, kde lze na úrodných pláních najít zase právě Goji.

Člověku by se mohlo zdát, že současná doba nabízí nepřeberné možnosti toho, jak svůj jídelníček obohatit. Je však třeba obohacovat jídelníček ovocem, které má v podstatě vždy tu stejnou funkci, a to doplnit rychlé cukry? To je právě věc k diskuzi, a proto je třeba promyslet to, co vám může každá potravina vůbec nabídnout.

Sušené plody Goji

Proč vyzkoušet kustovnici čínskou?

  • Zlepšuje přirozenou obranyschopnost člověka
  • Protiplísňové, antioxidační a antibakteriální účinky
  • Zvlčuje plíce, a tak dokáže pomoc i při astma
  • Konzumace plodů posiluje zrak

Těchto účinků je mnohem více. Nejvíce je však poznáte, když začnete tyto plody konzumovat a sami se tak přesvědčíte o tom, jaké účinky to bude mít právě na vás.