Možná vám přijde, že toho na děti nakládáme až moc a po škole jim dále organizujeme volný čas za pomoci zájmových činností. Proč? Je několik důvodů, proč jsou zájmové činnosti pro děti super.
· Děti tráví volný čas smysluplně a rozšiřují si obzory.
· Dítě se učí disciplíně.
· Zájmové činnosti prodlužují dobu, kdy je dítě pod dohledem, zatímco rodiče jsou v práci.
· Dítě se může rozvíjet v činnostech, které je baví a nadále se zdokonalovat.
černoušci s kytarou
Nabídka zájmových činností je dnes velice široká. Děti mohou navštěvovat sportovní aktivity, kreativní aktivity, hudební kroužky, individuální hodiny hry na nástroj či zpěvu, vědecké kroužky, turistické kroužky a tak dále. Možností je opravdu hodně a troufám si říci, že si vybere každý. Podle čeho aktivitu vybrat? Především dejte dítěti možnost, aby si samo vybralo, čemu se chce věnovat. Nejhorší co se může stát totiž je, že vyberete kroužek dítěti sami a to se bude v kroužku nudit. Samozřejmě můžete dítě směřovat do určité oblasti ale výběr samotné aktivity nechte na dítěti.
Sportovní aktivity
Fotbal, florbal, basketbal, gymnastika, tenis, tanec… Sportovní aktivity jsou velice oblíbené jak u děvčat, tak u chlapců. Často děti do těchto aktivit tlačí jejich rodiče, kteří si tím plní svůj sen. Na to pozor. Nechte děti žít si své vlastní sny a nenuťte jim ty vaše.
Hudební aktivity
Velice oblíbený je sborový zpěv, nebo hra na hudební nástroj. Je to sice dřina a dítě se tomu musí věnovat i mimo kroužek avšak co se naučí, to mu zůstane.
pastelky v kelímku
Kreativní aktivity
Aktivity zaměřené a tvoření, výtvarné aktivity, malování… Oblíbené spíše u děvčat, spíše odpočinkové aktivity, které děti ocení, protože se mohou vyřádit.
Vědecké aktivity
Pro děti, které mají rády učení a věnují se pouze škole, je ideální vědecký kroužek, kde se mohou realizovat nadále. Chemické pokusy baví každého.

Nezařazené