Domov je místo, kde trávíme velké množství času. Tím pádem, by to mělo být prostředí, ve kterém se cítíme dobře, v pohodlí a bezpečí. Nemusíme pro to dělat ani mnoho změň, stačí maličkosti, které nám k tomu pomůžou, a to bez rekonstrukce. Zdá se to jako sen? Vyzkoušejte sami!
Větrání a světlo
Velmi důležitý je čerstvý vzduch, tak dbejte na to, aby byl i u Vás. Po ránu otevřete okno dokořán, nechte proudit vzduch celým prostorem. Před spaním opět větrejte, aby se Vám lépe usínalo.
houpačka na verandě
Barvy
Nejlepší je, když si na začátku zařizování Vašeho obydlí rozmyslíte, v jakých barvách a tónech byste chtěli zařizovat veškerý nábytek i doplňky. Zvolte oblíbené barvy, které Vám budou dělat lepší náladu. Můžete volit neutrální barvičky, jako je bílá, šedá, béžová a do této kombinace přidat barevné doplňky. Samozřejmě můžete být odvážnější a míchat celé spektrum dohromady.
Změny
Můžete také zkusit posunout kus nábytku, dokoupit nové dekorace, vyměnit povlečení, obměnit fotografie v rámečcích, vystavit svíčky, schovat věci, které nepoužíváte a uvidíte, jak se celý prostor změní. A to se nejedná o kupování nového nábytku, výmalba, změna podlah a podobně. I tak malé zásahy půjdou znát.
prosvětlená kuchyně
Květiny a doplňky
Jsou velkým pomocníkem, když chcete svůj dům či byt zútulnit. Do ložnice sice nepatří, ale do jiných místností jich můžete dát nespočet. Udělají byt svěžejším a čistějším. Ozdoby dělají domov. Fotky, svíčky, dekorace, polštářky, sošky, lucerny, obrazy, knihovny, to vše může dělat Vaše bydlení příjemnějším. Alespoň se budete cítit opravdu, jako u sebe doma, když uvidíte věci, které Vám dělají radost.
Úklid
Jedna z nejdůležitějších věcí, kterou můžeme dělat průběžně, každý den, je úklid. Uklízejte po sobě, když dokončíte nějakou činnost. Nenechávejte to na později, protože se pak všechno nakupí a už se Vám do úklidu nebude chtít vůbec. Větší úklid provádějte pravidelně.