Lidé si mohou v nynější době vybírat z opravdu bohatého množství zdrojů světla. Zatímco někomu se však líbí spíše klasické žárovky, někdo dává přednost těm modernějším LED žárovkám. Někdo je však zapálený do výbojek, které mohou velmi překvapit. Jejich uplatnění je nesmírně bohaté, a to díky množství různých typů, které jsou k dispozici. Zatímco některé se hodí spíše pro venkovní osvětlení, a to například chodníků nebo výloh, některé najdou uplatnění v interiérech. Vždy je však základem skleněná ampule naplněná určitým plynem, čímž jsou ovlivněné i samotné vlastnosti výbojky jako takové.

noční lampa

Není to vždy jenom o barvě světla a intenzitě světla

Při rozvaze, jaký světelný zdroj koupit, by se měl člověk zamyslet nad svými požadavky. Je zřejmé, že při honbě za co největší úsporou bude jasnou volbou LED žárovky, které jsou nesmírně úsporné. Když však budete chtít spolehlivé a dostatečně výkonné světlo pro venkovní aplikace, pak je pravděpodobné, že skončíte právě u nějaké z výbojek. Právě ty jsou základem různých kanceláří či třeba výrobních hal, kde se ve velkém množství využívají především zářivky. A jak možná víte, právě zářivky jsou výbojky, a to konkrétně nízkotlaké rtuťové.
Z tohoto vyplývá, že právě tento zdroj světla využívá opravdu každý, byť o tom třeba neví. Je proto třeba vědět i o dalších typech, které mohou posloužit zase k nějakým jiným účelům. Největší proměnnou je v tomto ohledu barva vyzařovaného světla, což také nejvíce ovlivňuje využití svítidla. Příkladem může být rtuť, která dokáže produkovat modré světlo, které se dá báječně využít například v oblasti pouličního osvětlení, neboť je velmi jasné.

noční světlo

Mnoho druhů – který vybrat?

Výběr tohoto zdroje světla budete realizovat především podle toho, co vlastně od něj budete očekávat. Bude-li to vysoký výkon nebo nějaká specifická barva, budete mít hned vyslovené požadavky. Následně už jenom stačí zabrouzdat v sortimentu a vybrat si ten zdroj světla, který bude vyhovovat.