Je to drsná země, která se rozkládá také na několika stovkách ostrovů a ze tří stran ji omývá moře nebo oceán. Skotové jsou velmi hrdým národem, který si snaží udržet alespoň částečnou nezávislost na Spojeném království. Mají své vlastní právo, politický i vzdělávací systém a skotština je také úředním jazykem. Neustále probíhají snahy o oddělení, zatím ale bezúspěšně. Anglicky se tam sice domluvíte, ale na venkově se Vám může stát, že nebudete rozumět ani slova, i když jste normálně velmi obstojní angličtináři.
skotsko krajina
Lidé jsou zde velmi příjemní a právě hlavně na venkově s Vámi rádi zapředou rozhovor. Ať už to bude někde na návsi, kde si budete chtít odpočinout nebo v místní hospůdce, kde budete ochutnávat pivo a whisky.
Skotská krajina je nádherná, zvlněná a kopcovitá s tóny zelené, které málokde jinde uvidíte. Máte v podstatě dvě možnosti, jak Skotsko poznat, pokud tedy nejste barbaři a nebudete se chtít všude dopravovat autem. To ho pak ale ani nepoznáte.

Pěšky

V zemi, kde se počasí mění častěji, než si měníte ponožky, je to výhodnější způsob. Můžete bez problémů vytáhnout pláštěnku nebo přečkat lehký deštík ve Vaší outdoorové bundě. Prolezete více i méně pohodlně všechny stezky a budete moci vystoupat i na nejvyšší horu Skotska a zároveň celého Spojeného království – Ben Nevis (1344 m nad mořem). Tady se nenechte mýlit tím, že je mnohem nižší než naše Sněžka. I uprostřed léta vám tato hora může připravit nepříjemná překvapení. Několikahodinový výstup rozhodně nepodceňujte a nedivte se, když budou proti Vám sestupovat lidé v čepicích a rukavicích. Nahoře Vás mohou čekat teploty kolem nuly, mlha a sníh.
eilean donan hrad

Na kole

Tento způsob sice nabízí rychlejší přemisťování a dáte si do těla při zdolávání kopců, ale když budete mít smůlu na počasí, nebude to žádný med. V pláštěnce na kole stejně promoknete a krajinu si neužijete tak, jako při chůzi. Ideální je to podle možností a počasí kombinovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Nezařazené