Šroubové kompresory jsou velice vhodné pro nepřetržitý provoz i ve větších firmách. Navíc technologie postoupily tak, že jsou mnohem více dostupné.

Šroubové kompresory

Nyní dostupnější

Dříve byly tyto stroje jen v opravdu velkých firmách a jejich provoz vyžadoval poměrně drahou údržbu, takže u menších firem se jejich nákup rozhodně nevyplatil. Ovšem technologie a strojírenství jde neustále dopředu, čehož si můžete všimnout na každém kroku, a proto došlo k pokroku i u tohoto typu. A proto se lze nyní běžně koupit i malé šroubové kompresory, jenž mají spoustu vychytaných součástek, takže zařízení jde vyrobit za slušnou cenu.

pojizdný kompresor

I když si možná myslíte, že jde stále o celkově drahou záležitost i na provoz, tak se mýlíte, protože takové zařízení si může dovolit i menší firma, jenž potřebuje neustálý přísun stlačeného vzduchu. Jestliže se pro nákup takového stroje rozhodnete, tak je dobré si zvolit šroubový kompresor s frekvenčním měničem, jenž má opravdu smysl. Ten je naprogramován tak, aby zajistil co nejšetrnější chod celého stroje a tím právě prodlužuje životnost a spotřebu elektrické energie.

Dobrá péče

Jak už víte, tak je potřeba se o šroubový kompresor dobře starat, aby nám neustále dělal dobrou službu a mohli jsme ho využívat naplno. Základem je tedy dbát doporučení výrobce a provádět pravidelný servis, jenž má opravdu velký vliv. Jestliže má tlaková nádoba ventil na odpuštění kondenzátu, tak ho pravidelně využívejte, protože nechávat v nádobě kondenzát není vůbec ideální.

měrka oleje

Jednou z vůbec nejdůležitějších věcí je pravidelná výměna kvalitního oleje, protože ta hraje při používání šroubového kompresoru obrovskou roli. Je také dobré čistit nebo měnit sací filtry. Jestliže se přeci jen kompresor pokazí, což se může stát, protože nic nevydrží věčně. Servis kompresorů se o Váš stroj postará velmi pečlivě, takže máte jistotu, že závada bude rychle a správně odstraněna. Je tu možnost i generální opravy, přičemž o veškeré služby se postarají zkušení zaměstnanci, jenž přesně ví jak na šroubové kompresory.