Nudit se tu nebudeme

Jestliže hledat platformu, kde byste mohli pohodlně sledovat videa, tak mezi jednu z nejlepších můžeme rozhodně zařadit YouTube. Není to žádná novinka, protože funguje hezkých pár let, ale i přesto má stále skvělou návštěvnost, což jenom potvrzuje, jak je úspěšné. Řada lidí se živí tím, že zde natáčí videa, u kterých zapnou zpoplatnění, takže z reklam mají určitý podíl.

logo YouTube

Nutno však podotknout, že pro slušné výdělky musíme mít zhlédnutí v desítkách až stovkách tisíc, protože u malých tvůrců může jít i výdělky třeba desítek korun, což za tu námahu moc nestojí. Může to však být náš hezký koníček, takže peníze vůbec nemusíme řešit. Když se podíváme na nejúspěšnější tvůrce u nás, tak většinou tvoří obsah, který lidí zajímá a na této platformě působí již několik let. Pro začátečníka tedy nemusí být vůbec snadné prorazit. Nutné je neignorovat algoritmus, takže bychom měli tvořit pravidelně, což není někdy vůbec snadné.

Práce s videi

Vytvořit dobré video není tak snadné, jak se může zdát. V prvé řadě je nutné mít dobrý nápad, protože nemá smysl točit video, které je nutné a stejných jich můžeme najít třeba stovky. Chce to něco, co diváka zaujme a skutečně sklidí úspěch. Dále přichází samotná fáze točení, což rozhodně není všechno, protože následný střih může trvat klidně několik hodin, aby byl pěkně propracovaný.

stříhání videa

Jestliže chceme zakomponovat jiná videa do toho svého, tak si je můžeme stáhnut přes YouTube downloader MP4. Sem vložíme hezky odkaz daného videa a máme vystaráno, protože web se postará o to, aby bylo snadno staženo, co nejrychleji nám to internetové připojení dovolí. Musíme však stále dávat pozor na autorská práva, protože u soukromého využití to problém nebývá, ale u toho veřejného musíme být ostražití. Přes tento web si můžeme pro sebe stahovat třeba filmy a podobně, abychom nemuseli řešit internetové připojení.