Máte-li malé děti, tak jistě znáte všechny dětská hřiště ve vašem okolí, ale všimli jste si, že existují také venkovní fitness centra pro seniory? Stárnout je zcela přirozený proces a je absolutní nesmysl se stydět za svůj věk. Mnoho postarších lidí se stydí na za to, že by se svými šedinami měli ještě cvičit venku na veřejnosti a bojí se, že si udělají ostudu. Opak k je ale pravdou!

venkovní fitness

Není vám dvacet a možná už ani padesát a rádi se hýbete, chodíte na procházky do přírody? Vřele vám doporučujeme najít si nejbližší fitness hřiště pro seniory a začít tam pravidelně chodit si protáhnout tělo. Fitness pro seniory je přizpůsobené jejich fyzickým možnostem a v podstatě se jedná o velmi jednoduché stroje, kde je o cvičení na podporu smyslu pro rovnováhu, cviky na protažení, či skutečně mírné posilování, zkrátka, pro mírnou aktivitu, který by měl každý senior zvládnout. Většinou najdete poblíž stroje i obrázky nebo stručný popis, jak na daném stroji cvičit a nezranit se.

Udržovat si fyzickou kondici do vysokého věku je základem pro tu duševní kondici. Pokud postupně zpohodlníme a přestaneme se aktivně hýbat, je těžké se k tomu ještě někdy vrátit, takže tady více než u jiných věcí platí, že pravidelnost je důležitá. Bez té to nepůjde a měli byste si určit dny v týdnu, kdy budete na fitness hřiště chodit. Pochopitelně, pokud si najdete parťáka, bude se vám chodit na hřiště snáz, protože se přece před ním neshodíte, že jste líní a nechce se vám.

venkovní fitness

Nehledejte výmluvy, že vás bolí klouby a že jste staří a že, kdo ví, co ještě. Na klouby zkuste brát kolagen s vitamínem C a na věk nehleďte. Na hřišti najdete jistě mnoho starších cvičenců a uvidíte jaká to bude sranda. Cvičit i v pokročilém věku na veřejnosti není ostuda, ale obdiv. Takže milí senioři, s chutí do toho a protahujte si pravidelně tělo na fitness hřištích.