Kdybychom vyhlásili soutěž o nejvíce nepostradatelného pomocníka v lidské společnosti, zřejmě by dobré umístění na předních pozicích zaznamenala i bublinová fólie. I přesto, že to byl původně výrobek určený k dekorativním účelům (šlo o dekorativní tapetu do bytu), a jeho původní účel zklamal na celé čáře, dnes se bez ní neobejdou jednotlivci, rodiny i firmy.

bublinková fólie

Balení věcí před stěhováním – když se stěhujeme, musíme zabalit všechny předměty velmi důkladně, protože při přenášení a jízdě stěhovacím vozem mohou přijít k úhoně. Výhodou bublinkové fólie je, že se do ní dají zabalit i věci ze skla, porcelánu, keramiky, dřeva, plastu i papíru.

Balení zboží – v podobném duchu se odehrává i balení zboží v e-shopech, které je odesílané zákazníkům. Bublinková fólie je univerzální balicí materiál vhodný na cokoli.

dívka s bublinkovou fólií

Malování bytů – čím jiným zakrýt předměty, okna a dveře v bytě před malováním, než bublinkovou fólií? Je to snad ten nejlepší krycí materiál, jaký existuje. Zapomeňte na tenkou malířskou zakrývací fólii, ta je příliš tenká a trhá se.

Údržbářské práce – když je zapotřebí opravit v bytě zásuvku, vyčistit odpad u kuchyňského dřezu, čistit lokálně skvrnu na koberci, opravit kus omítky, přišroubovat na zeď polici nebo pokládat tapety nízko u země, fólie s bublinkami se tu perfektně uplatní, abyste neměli otlačená kolena či chodidla od tvrdé podlahy. Můžete se na ní posadit či kleknout a pokaždé skvěle poslouží při kutilských pracích i údržbě bytu.

Dovolenkové pobyty a kempování – fólii s bublinkami užijete při stanování. Podložíte s ní podlážku stanu, aby se nepoškodila na ostrém povrchu kamínků, kořenů, šišek či větví. Hodí se vám i pro změkčení vrstvy mezi karimatkou a spacákem, bude se vám venku v přírodě lépe spát, a to jak v autokempu, tak třeba na vodácké výpravě.