Je to tady zase, další sezóna je v plném proudu a vaše šatní skříň praská ve švech. A přitom vás svírá pocit, že nemáte, co na sebe. Kde je chyba? Proč si nedokážete vybrat z množství oblečení, které máte k dispozici?

Pojďme se na váš šatník podívat jinýma, nezávislýma očima. Kolik kusů oblečení si schováváte k nějaké „příležitosti“, která možná nikdy nenastane? Kolik kusů oblečení si schováváte na dobu „až konečně zhubnu“? Kolik kusů oblečení si schováváte proto, že byly drahé a je vám líto se jich zbavit, i když je téměř nenosíte? Kolik kusů oblečení si schováváte z čisté nostalgie, protože vám připomínají radostné chvíle? Kolik kusů oblečení zabírá místo ve vaší skříni a spadá do kategorie „na doma nebo na zahradu dobrý“? Vsadím se, že to bude minimálně polovina celé vaší garderoby, ne-li více.

košile na ramínku

A teď vážně: Opravdu je potřeba, aby takové oblečení leželo ve vaší skříni? Aby čekalo na vhodnou příležitost a materiál mezitím ztrácel na kvalitě, barvy bledly… a vy byla stále chycená v pasti nedostatku vhodného oblečení pro běžný den?

Je čas udělat radikální změnu, je čas vytřídit všechno, co už nemá ve vašem šatníku žádné využití. Dejte pryč vše, co jen tak leží v poličce nebo visí na ramínku už více než rok. Dejte pryč všechny kousky, které berete do ruky s tím, že do nich zhubnete. Dejte pryč všechno roztrhané, seprané nebo poškozené oblečení, ve kterém se stydíte komukoliv ukázat. To vlastně radši rovnou vyhoďte.

pohled do šatníku

Je vám líto se některých kousků zbavit, i když už víte, že je nikdy znovu neoblečete? Tak zkuste najít cestu, která bude bolet nejméně. Oblečení, které je v dobrém stavu můžete prodat, stačí jen udělat pár fotek, nahrát je na internet a za chvíli můžete odesílat balíček nové a šťastné majitelce. Nebo využijte sběrné kontejnery na oblečení letité zásoby darujte, určitě najdou dobré využití. A teď, když už konečně máte ve skříni prostor, je čas doplnit nové kousky. Ale pozor! Nakupujte chytře a s rozmyslem, abyste za rok nemusela řešit tu stejnou situaci, že skříň je sice plná, ale vlastně nemáte, co na sebe.