Dřevěné postele z masivu představují to nejlepší, co si pro svůj spokojený a klidný spánek můžete vybrat. Přírodní a dokonale tvrdý materiál přispěje k vašemu zdravému a ničím nerušenému spánku. Postele z masivu borovice se navíc hodí kamkoliv. Dát je můžete do ložnice, dětského pokoje, nebo klidně na chalupu nebo do pokoje pro hosty. Podle čeho je vybírat?

dřevo z borovic se hodí pro výrobu postelí

Proč právě borovice

Přírodní postele z masivu se vyrábějí hned z několika druhů dřeva. Borovice je jedním z nejoblíbenějších a nejpoužívanějších druhů a to hned z několika důvodů. Dřevo z borovice je sice o něco měkčí a křehčí než je tomu například u dřeva smrkového ale přesto se borovice vyznačuje svou výbornou tvrdostí a odolností vůči poškození a opotřebování. Borovicové dřevo má výrazné letokruhy, s tímto dřevem je potřeba správně zacházet, v případě, že je opracováváno nevhodně, jeho barva zamodrá a tím je už znehodnoceno. Borovicové dřevo se využívá kromě výroby postelí také na okenní rámy nebo dveře a to právě díky své odolnosti.

Nábytek z masivu se obvykle vyrábí hned v několika variantách. K dostání je tak ve své přírodní podobě, lakované bílé nebo šedé. Přírodní vzhled dřeva pak zaručuje, že postele i ostatní nábytek z masivu vypadají pořád stejně skvěle a jako nový i po letech užívání. Lepší odolnost, stabilitu a tak dlouhou životnost byste jen těžko hledali.
vyspěte se do růžova na kvalitní posteli z masivu

Výběr podle velikosti

Přírodním materiálům se nic nevyrovná, dají se využít v jakémkoliv interiéru, pasují do moderně zařízených pokojů ale i k retro stylu. Nic vám především nevydrží tak dlouho jako dřevo. Nezbývá tak nic jiného než zvolit správnou velikost. Postele 180×200 se svými rozměry nejvíce hodí pro páry. Rozměr zaručuje pohodlný a ničím nerušený spánek pro dvě osoby. Při spánku je velmi důležité, aby měl každý své pohodlí a dostatek místa, menší postele jsou tak pro dvě osoby méně vhodné. Minimální rozměr, který je určen pro pohodlné spaní jednoho člověka by pak měl mít alespoň osmdesát centimetrů na šířku.