http://www.ceskatelevize.cz/ct24/veda/1919876-kde-je-planeta-znecistena-nejvic-ukazuje-interaktivni-mapa-svetove-zdravotnicke 0cm 8pt“>Máte doma kočku, kterou nechcete kastrovat jednak proto, že jí nehodláte ubližovat, a zároveň i proto, že byste měli rádi v budoucnu malá koťátka? Takový přístup vám schvalujeme, ale musíte počítat s tím, že kočka může začít značkovat, jinými slovy lákat fiktivní kocoury, kteří by mohli být adepty pro zabřeznutí.

kotě na koberci

Značkování obnáší stříkání moči na různé předměty, nejčastěji na sedací soupravu a koberce. Trestat kočku za takové počínání nemá význam a naopak jí to ještě více vystresuje, takže může pak začít značkovat i na místech, kde tomu tak dříve nebylo. Musíte se zkrátka s tímto faktem smířit a zabezpečit byt tak, aby vám kočka způsobila co nejmenší škody.

Ne vždy se však daří zabezpečení realizovat a stává se, že se kočičí moč objeví na koberci. Lokálně se tento problém dá odstranit nejprve roztokem sody na praní s vodou a poté roztokem octa s vodou v poměru 1:1. Následně se doporučuje místo po vysušení postříkat peroxidem vodíku. Tento způsob lze ale aplikovat pouze tam, kde ocet ani peroxid vodíku nereagují s barvou koberce a nezpůsobují skvrny, jinými slovy musíte si to napřed vyzkoušet někde „bokem“, kde případná změna zabarvení nebude vidět.

hraní s kočkou

Pozvěte si domů profesionály

Když je znečištění velkého rozsahu anebo je s čištěním nějaký problém, zanechte marných pokusů a pozvěte si domů raději profesionály, kteří si poradí jak s kobercem, tak i s čalouněním sedacích souprav, anebo s matracemi na posteli. Čištění koberců v Praze 6 Wismont čištění anebo čištění čalounění se provádí speciálními metodami, s ohledem na materiál, aby nedošlo k jeho poškození. V zásadě existují dva způsoby čištění – mokrý a suchý. Doporučujeme však nejprve firmu kontaktovat a oznámit jí rozsah čisticího procesu a také příčinu problémů. Rozhodně by měla vědět, že se bude jednat o čištění kočičích exkrementů z různých tkanin.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup