U některých mužů dochází k předčasné ejakulaci, což není ideální stav. Nastává, když přijde orgasmus velmi rychle po začátku sexuálního vzrušení, anebo je orgasmus naprosto bez kontroly. Trvalá léčba sice neexistuje, ale existují růžná opatření, která můžou mužům pomoci.

Předčasná ejakulace postihuje vysoké procento mužů. U některých se jedná pouze o jednorázovou nebo krátkodobou záležitost, u jiných se ale jedná o dlouhodobý problém, který je třeba řešit.

sex

Tato porucha se dělí na primární a sekundární. Primární je taková porucha, kdy se předčasná ejakulace objeví již od prvního sexu, sekundární je v případě, kdy se objeví jen někdy, anebo se objeví až v pozdějším životě. Předčasnou ejakulaci označujeme to, kdy vyvrcholení přijde 1 až 2 minuty po začátku sexu.

Předčasnou ejakulaci může způsobit více faktorů. Může to být velký stres, erektilní dysfunkce, úzkosti, deprese nebo jiné psychické problémy, nadváha a obezita, přílišná konzumace alkoholu anebo kouření. Mohou to být i nejrůznější onemocnění, jako jsou onemocnění štítné žlázy, vysoký krevní tlak, roztroušená skleróza, poškozené nervy anebo nemoci prostaty.

Jak se může ejakulace oddálit? Existuje farmakologická léčba, která pomáhá mužům vydržet déle. Jedná se zejména o lék dapoxetin, který je přímo určen pro muže, kteří trpí předčasnou ejakulací. Existují také různé znecitlivující gely, které se aplikují na žalud penisu, a tím ho mírně znecitliví. Tím se může prodloužit doba, než dojde k ejakulaci.

sex

Dobrá rada je také cca dvě hodiny před sexem začít masturbovat a dosáhnout orgasmu. Dosáhnout opakovaného orgasmu je těžší, proto to může taktéž pomoci s předčasným vyvrcholením. Existují také kondomy se ztluštělou vrstvou, které umožní, že muž nebude tolik vnímat intenzivní pocity při sexu a prodlouží se doba vyvrcholení. Jsou k dostání v lékárně.