Zdravý životní styl není jen taková fráze. O naše tělo je třeba pečovat, aby dobře sloužilo a bylo plně funkční, bez bolesti a vše fungovalo, tak jak má a jak potřebujeme. Ke zdravému životnímu stylu patří zdravá a vyvážená strava. Důležité je tak jíst všeho s mírou, v přiměřeném množství a vyváženě. Také dostatečný pitný režim je velmi důležitý. Dále sem spadá pravidelnost ve výživě. Mnohdy právě lidé, co mají nadváhu, jedí naopak málo a nedostatečně vyváženou stravu. Jinak je to s jídlem u mužů a jinak u žen. Také záleží, zda děláte nějaký sport, jaké máte zdravotní komplikace a alergie.

vhodné potraviny

Každé tělo je jedinečné a může potřebovat něco jiného. Proto je třeba také naslouchat svému tělu. Ženy naopak mohou mít jinou potřebu jídla a potřeby doplnit vitamíny a minerály, když plánují otěhotnět, v těhotenství i při kojení, také při menopauze. Muži také s přibývajícím věkem řeší vhodné potraviny na prostatu. V tomto případě je třeba se vyhnout červenému masu, polotovarů, alkoholu, ale také tučných výrobků z mléka. Což ale bývá u většiny onemocnění, které vyžadují určitou dietu či předcházení vzniku nemocí. A co tedy při problémech s prostatou jíst? Samozřejmě nemusí jít nutně až při problému, kdy budete řešit i jídlo, které prostatu podpoří, ale i prevence a předcházení vzniku nemocí je velmi důležité a je třeba tak tyto potraviny zařazovat pro podporu a správné fungování prostaty i dalších orgánů. Vhodné potraviny na prostatu ErectmaxErectmax tak jsou rajčata, brokolice, luštěniny, sójové výrobky, ale také mořské plody, semínka, ořechy.

čerstvé ovoce

Vhodné pití je zelený čaj, ale i další bylinky, které můžete přidat do pokrmů či si z nich udělat nálev. Jde například o kopřivu, vrbovku či slivoň. Jde hlavně o to, abyste měli dostatek čerstvých potravin. Dostatek velkého druhů ovoce a zeleniny, jako například červený grep, pomeranče, meloun, brokolice, listovou zeleninu, mrkve, červenou řepu, papriku apod. Tím zajistíte, že budete mít dostatek vitamínů, minerálů a dalších živin. Ke zdravému životnímu stylu toho ale patří mnohem více. Jako třeba dostatek pohybu, odpočinku, kvalitní spánek a důležitá je také péče o duševní zdraví a mezilidské vztahy.