Tak někoho může napadnout, že to udělá rodina, manželka, manžel nebo snad děti? Tak to rozhodně jsou také pomocníci a jejich práce je vždy vítaná, zde ale bude řeč o úplně někom jiném. Nebojte, nemusíte si dávat inzerát, tohle v podstatě zvládnete úplně hravě sami. Je ale pravdou, že když jste si pořizovali bazén, tak vás ani nenapadlo, co ještě je k tomu potřeba. Všechno se dá pořizovat postupně a hlavně v dnešní době je již tak přijatelný výběr, že je vše dobře finančně dostupné pro kohokoliv. Nic méně, pokud chcete mít v bazénu průzračně čistou vodu, bez různých nečistot a také bez většího množství chemikálií, tak budete muset o bazén pečovat pravidelně a také ho důkladně čistit. K základní výbavě každého zahradního bazénu se vyplatí pořídit si vysavač.

vysavč

Důležitý a účinný pracovník

Bazén si pravděpodobně nikdo nekoupí, aby se na něj chodil pouze dívat, chce ho především užívat a je jedno, zdali bude úplně zapuštěný do země, napůl pod zemí a napůl venku nebo pouze nadzemní. Ovšem během samotného užívání se nikdo neubrání tomu, aby se mu do vody nedostaly nečistoty. Samozřejmě, že některé se dají odstranit hravě pomocí bazénové chemie, ale co udělat s ostatními? Nejprve si jen tak plavou po hladině, pak se možná zachytí ve filtraci nebo dokonce se jim zde zalíbí tak, že padnou až ke dnu bazénu. Zde vzniká ale podstatný problém. V první řadě to nevypadá vůbec dobře a v druhé řadě se to samo z toho dna nedostane. Tak nezbývá, než si pořídit brýle na potápění nebo se podívat do prodejny a zakoupit bazénový vysavač. To je nejspíš, ta nejlepší volba, kterou jste mohli udělat.

filtrace

Vysavač nebo robot

Na trhu se objevuje mnoho různých produktů, k některé je potřeba vaší přítomnosti, jiné jí budou vyžadovat jen tak napůl a roboti si dokonce poradí bez vás. Ale když mají dálkové ovládání, tak se rádi zapojí do čištění dna a stěn bazénu, i ostatní členové rodiny. Je to taková práce hrou a to baví víc, než když se musí zapojit fyzická síla. Navíc slouží ke kompletní údržbě bazénu, jen pozor na slanou vodu, s tou rozhodně nekamarádí. Tudíž pokud jí používáte jako způsob ošetření nebo doplňku, tak tady si rozhodně rozmyslete jeho používání.