Lidé musí ve svém životě za kdeco platit. To znamená, že potřebují mít peníze, kdykoliv jim vznikne potřeba si něco pořídit nebo něco proplatit. A takové peníze musí na to, co je třeba, stačit.
Ovšem ceny, jak známo, nejsou neměnné. A zpravidla rostou, a to zejména v dobách, kdy se ekonomice z nějakého důvodu nedaří. Tedy třeba v dobách, jako je ta naše současná.

placka na červeném podkladu

Dnes, jak všichni dobře víme, došlo k mnoha omezením a potížím. Ty zachvátily prakticky celou společnost, ekonomiku nevyjímaje, a v jejich důsledku jde tedy reálná hodnota naší měny rapidně dolů. To, co jsme si za své peníze mohli třeba i ještě donedávna pořídit, si už dovolit nemůžeme, a ti, kdo si vytvářejí finanční rezervy, na to doplácejí nejvíce z nás všech. Protože v dobách, kdy jejich peníze za něco stály, tito neutráceli, a dnes na tom prodělávají.
Kéž by tak jenom takoví spořiví lidé měli nějakou naději, kéž by mohli své rezervy uchránit před tímto negativním trendem, že?
A taková možnost naštěstí existuje. A je mezi námi vskutku dost lidí, kteří tuto šanci ke své naprosté spokojenosti využívají.

zlato na sametovém podkladu

Tím jediným, co spořivým lidem v dnešní době zaručí, že nepřijdou o hodnotu svých úspor, je investování do zlata. A věřte mi, že to už dávno není doména jenom nějakých boháčů, že v tomto nemusí nezbytně poletovat přinejmenším miliony. Švýcarské zlaté cihličky si u nás může pořídit kdokoliv. A v kritických dobách, jako je současná doba koronavirová, by se tak mělo činit. Protože zlato je to jediné, co si stále udržuje svoji hodnotu, a výkup zlata je tak učiněnou sázkou na jistotu. Ten, kdo do zlata vloží svoje finanční úspory, se může spolehnout, že čím více budou peníze znehodnocovány, tím víc jich dostane, až se rozhodne zlato zase prodat. A tudíž si uchová současnou hodnotu, neprodělá na tom.
A to je v dobách, jako je ta naše, vpravdě důležité.