Špatná finanční situace může potkat každého z nás. Vždycky můžeme zažít značné snížení příjmu, způsobené například ztrátou zaměstnání či dlouhodobým onemocněním. A když k tomu přidáme stále rostoucí ceny, není divu, že se stále více lidí dostává do dluhové pasti. Ta pak mnohdy končí exekucí. Problém ovšem je, že se lidé i v této situaci snaží udržet svůj současný životní styl, ačkoliv na něj nemají peníze. Pak se jen ptají, co dělat, když mám exekuci a potřebuji půjčku. Pravdou však je, že se najdou firmy, které jim půjčí. Avšak rozhodně ne zadarmo.

zabavení domu v exekuci

V tomto případě má daný člověk hned několik možností. Jednou z nich je vzít si jednu z půjček, kdy je potřeba ručitel. Zde ovšem musí najít někoho, kdo mu bude ochoten tuto službu poskytnout. Může se jednat o rodinného příslušníka či známého, avšak je nutné, aby daný člověk věděl přesně, do čeho jde. Pokud nikoho, kdo by byl ochoten za něj takto ručit, nemá, je možností také půjčka se zástavou nemovitosti. Zde se samozřejmě předpokládá, že dlužník bude jejím výhradním vlastníkem. Jednoduše řečeno, za to, že budete splácet, ručíte svou nemovitostí. Pokud nedostojíte svým závazkům, může vám být odebrána a vy tak přijdete o střechu nad hlavou.

kapsa s kreditními kartami

Pravdou také je, že ony dvě možnosti mají také poměrně vysoké úroky – vyšší, než je běžné. Je to právě proto, že mají takzvaně rizikové klienty, u kterých může nastat problém se splácením. To je potřeba kompenzovat právě tímto způsobem. Nehledě na fakt, že pro mnoho z nich je to jediná možnost, a tak jsou ochotni ony úroky zaplatit – nic jiného jim totiž nezbyde. A poskytovatelé tohoto faktu využívají. Není však pochyb o tom, že zdaleka nejlepším řešením je si zkrátka nepůjčovat a zkusit situaci zvládnout jiným způsobem. Ideální je sepsat si veškeré příjmy a výdaje a hledat, kde můžeme ušetřit. Často se totiž nějaká ta skulinka najde.