S nelibostí sledujete stav vašich skříní? Máte tolik oblečení, že byste ošatila celý dům a ještě by zbylo na sousedy? Módní firmy už na nás zase chrlí nové trendy, které toužíme mít na sobě.
Obchod s oblečením
Jak to ale udělat, když nechcete nic vyhodit a zároveň se nechcete vzdát nových kousků? Skříně nejsou nafukovací a měla byste ctít zásadu kus za kus! Na druhou stranu si ale řekněte, zda potřebujete kupovat nové a nové, které nemáte šanci unosit a vezmete to na sebe jen párkrát.
ramínka s oblečením

  • Ukliďte! Vyndejte všechno oblečení ze skříní. Já doporučuji podle druhu. Začněte třeba kalhotami. Zkoušejte, přizvěte si na pomoc rodinu. V tomto jsou dokonalí muži, kteří vám na rovinu řeknou, zda vám padnou a lichotí vaší postavě, nebo se jich máte hodně rychle zbavit. Dejte na jejich názor. Všechno oblečení, které má známky opotřebení, je poničené, vyřaďte rovnou. Do práce se již nehodí a je na vašem zvážení, zda si ho necháte na doma.
  • Mládí je pryč. Necháváte si kousky, které jste nosila jako dvacítka. Buďme realistické a vzpomeňme si, jak jsme se smály ženám, které se oblékaly jako mladice. Je to pod naši důstojnost. Neznamená to, že se ale máme oblékat ve stylu stará-mladá. Jen na některé kousky zapomeňme.
  • Nakupujte chytře. Pokud už vás nabídky strhnout. Nejednejte ukvapeně. Nákup si rozmyslete. Podívejte se do skříní, zda tam nevisí něco podobného. Zkontrolujte, jestli to máte s čím zkombinovat. Často zbrklý nákup nekončí jednou věcí.  Můžete si nastavit pravidlo, že dvakrát do roka vyrazíte po větších nákupech, kdy si pořídíte celý autfit.  Nezapomeňte na to, že základem šatníku by měli být jednoduché kousky, které se snadno kombinují. K dokonalosti pak stačí málo. Oblečení můžete doplnit výrazným doplňkem a pokaždé budete jiná.
  • Šetřete! Pěkné kousky se dají sehnat i z druhé ruky. Projděte oblíbené second handy, budete překvapena, kolik se tam toho dá sehnat. Uspořádejte burzu se svými kamarádkami. Vyměňte si oblečení, které už nepotřebujete. Případně udělejte dobrý skutek a věnujte ho charitě.