Klíče jsou předmět, který má s velkou pravděpodobností u sebe každý, kdo opouští byt. Když si je ovšem zavěsíte na šňůrku, bude to mnohem praktičtější.

Šňůrka je dlouhá – šňůrku si samozřejmě můžete zavěsit na krk, takže máte volné ruce a také volné kapsy. Klíče po kapsách mohou svými zuby rozedřít textil a poškodit vám kalhoty nebo šortky, stejně tak mohou prodřít vaše zavazadla. Na krku jen visí a tam nezpůsobí žádnou škodu.

klíče na šňůrce

Je to antistres – se šňůrkou si můžete pohrávat v ruce, otáčet s ní, pohazovat si s ní, splétat jí do uzlíků, zkrátka je to předmět na hraní v situacích, kdy se dostáváte někde pod tlak, např. na úřadech. Podobným způsobem pomáhají i různé míčky anebo tzv. inteligentní plastelína.

Jsou praktické pro děti – už za socialismu, když si děti šly hrát ven, a měly u sebe pouze klíče, tedy žádný mobil ani tablet a podobné vymoženosti, měli situaci mnohem snazší, než máme dnes. Neměly totiž tolik starostí, nemusely dbát o to, aby se jim mobil nepoškodil, nenamokl, nespadl na zem, aby jej někdo neukradl apod. Děti se tehdy staraly hlavně o to, aby neztratily klíče, a k tomu jim výrazně dopomáhala šňůrka na krku. Klíče zavěšené na šňůrce byly viditelné a nepřehlédnutelné a to samé můžete zopakovat i vy s vašimi ratolestmi.

svazek klíčů

Šňůrka je barevná a dobře viditelná – stalo se vám někdy, že jste hledali klíče a trvalo vám přes půl hodiny, než jste je objevili? Když se jedná o malý svazek klíčů, ten je poměrně málo nápadný, zbarvený i s kroužkem do kovové šedi, takže jej snadno přehlédnete. Lepší je, když máte klíče barevně označené plastovými vložkami, nebo jde-li o klíče barevné, eloxované, ze slitiny hliníku, ty jsou lépe viditelné, ovšem jsou to stále jen klíče, poměrně malá věc. Opatříte-li je barevnou šňůrkou, klíčenkou na krk, ta je poměrně dlouhá a není tak přehlédnutelná, zvláště pokud bude barevná v sytých a křiklavých odstínech červené, tyrkysové, žluté, oranžové nebo fialové.