Když se řekne vlna, věříme tomu, že je teplá a má skvělé vlastnosti především pro zimním období, však už se zpracovává pro tyto účely od pradávna. Ale už méně se nám chce věřit tomu, že se jedná o materiál, který je pohodlný a neštípe. Naše maminky by nám mohly vyprávět o průmyslově zpracovávané vlně z jejich mládí a určitě úplně nejásaly při jejím nošení.

merino

Naštěstí ale lidský svět pokročil a zpracování nejrůznějších materiálů k oblékání také. V současné době můžete vybírat z několika různých značek oblečení především vhodného pro zimu, takže pokud nemáte rádi chlad, který vám všude zalézá, ale prostě milujete zimní sporty anebo jenom prostě procházky v zimě, abyste se z toho doma mezi čtyřmi stěnami nezbláznili, můžete se obléct do značek severských výrobců, kteří jsou odborníky na svém místě a opravdu vědí, co je to třeskutá zima a mráz, asi určitě více než my, kteří žijeme v docela mírném podnebí.

rolak

Skvělou variantou jsou norské firmy a výrobci. Rádi bychom vám prostřednictvím tohoto článku představili oblečení Devold merino, což je norská firma, jejíž základy bychom mohli zařadit až do devatenáctého století, proto se řadí http://eagri.cz/public/web/ukzuz/tiskovy-servis/tiskove-zpravy/x2017_ceska-republika-glyfosat.html mezi nejstarší vlněné prádlo na světě. Jak už jsme ale řekli, jedná se o merino oblečení, což je vlněné oblečení, ale tak jemně a precizně zpracované, že naprosto lichotí lidské kůži a nezpůsobuje jí žádné svědění. Tento druh vlny pochází ze speciálně šlechtěných ovcí, které žijí ve vyšších nadmořských výškách a mají kvalitní srst. Ekologicky smýšlející jedince navíc zaujme, že se jedná o stoprocentně rozložitelný biologický materiál. Takže výhod je hned několik. Navíc se jedná o antibakteriální materiál, který je prodyšný a má termoregulační vlastnosti. V létě se v něm nebudete tak potit a v zimě vás zahřeje. Můžete ho tedy používat celoročně. Rozhodně lepší materiál než ten synteticky vyrobený.