Jak už to bývá, ten, kdo bydlí v bytě, touží po vlastním domě, ten, kdo už se nasytil věčného uklízení velkého domu a pletí zahrádky, si přeje alespoň na chvíli zase zpátky do malého, útulného bytečku, kde nestráví většinu času úklidem a starostí o domácnost a může si v klidu chvíli jen tak bez výčitek sednout na gauč, relaxovat a užívat si toho, že má všechno hotovo. Nicméně, podíváme se s Vámi rádi na výhody života v rodinných domech blíže.

dům

Každý majitel rodinného domu jistě uzná, že údržba rodinného domu není zrovna levná záležitost, nicméně, všechno má své plusy i minusy. Velkým plusem je samozřejmě absence panelákových sousedů a občasné hádky z vedlejšího bytu, které, díky tenkým stěnám, chtě nechtě na paneláku prostě musíte vyslechnout, pokud se Vám zrovna nechce někam ven. O jiných zvucích linoucích se z vedlejších bytů se, myslím, ani zmiňovat nemusím, snad každý z nás si alespoň chvíli užil života na paneláku či vysokoškolské koleji. Rodinný dům se stane Vaším královstvím, kde Vy jste vladař – díky tomuto pocitu jistě rychle zapomenete na těch pár povinností navíc, které byste na bytě neměli.

vila

Navíc si můžete vybrat, kde si rodinný dům postavíte – tohle bude pouze ve Vašich rukou. Jestli tedy preferujete samotu před rušným městem, klidně si postavte domek na vesnici, pokud raději dáváte přednost výhodám města před přírodou, jistě narazíte na vhodnou parcelu, kde si můžete své vysněné bydlení připravit.

domek

Ale jak se rozhodnout před pořízením vlastního domu? Koupit nový nebo starý, postavit si sám nebo se stavební firmou, ve městě či na vesnici? Je spousta otázek, které si musíte dopředu zodpovědět – a to není vždycky jednoduché. Starší dům se musí po čase rekonstruovat, takže pokud s tím majitel nepočítá, je to nákladná zátěž pro peněženku. Pokud sami stránku toužíte po změně, není nic jednoduššího než začít hned teď.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup