Výběr plachty

Pokud si pořizujete vybavení k bazénu, a právě se rozhodujete pro plachtu, kterou si bazén na zahradě chcete přikrýt a chránit ho tak před nečistotami jako je listí, prach, pyl posekaná tráva, utopený hmyz a podobně, zvažte, zda pro vás nebude tím nejvhodnějším řešením plachta, která má ještě dvě vlastnosti navíc. Tou je ohřev vody a udržování vody na té nejlepší teplotě.

Plachta také chrání vodu v bazénu před odpařováním, což má za následek úspory vody. To je v dnešní době, kdy se ceny vody neustále zvedají a musí se s ní šetřit, hodně důležitý faktor. Pokud se voda nemusí stále dopouštět, lépe si ohlídáme její kvalitu a nezanedbatelné jsou i úspory za chemii, která je potřeba k údržbě bazénové vody.

Princip fungování solární plachty

Kvalitní solární plachty jsou tvořeny dutými bublinkami plněnými vzduchem. Tyto bubliny fungují na slunci jako lupa. Bubliny přitahují sluneční záření a znásobují jejich teplo. Přilnavostí k vodní hladině předávají teplo dál vodě a ta je potom o pár stupňů teplejší, než by byla bez plachty.

bazén2

Barva plachty

Jsme všichni přesvědčení o tom, že černá barva je přímo dělaná pro přitahování slunečních paprsků. Pravdou ale je, že výzkumy jasně ukazují, že modrá solární plachta je pro ohřev vody a udržení teploty vody, daleko lepší. Černá barva sice lépe paprsky pohlcuje, ale už je hůře předává dál do vody.

Modrá barva je také pro vzhled bazénu mnohem přirozenější a lépe vypadá. I z celkového pohledu po zahradě určitě vyjde lépe modrá plocha hladiny před černou.

bazén1

Velikost plachty

Rozměry plachty je nutné přizpůsobit velikosti bazénu, aby se plocha plachty dotýkala celou plochou hladiny vody v bazénu.

Plachta je velmi odolná a pokud s ní budete zacházet opatrně a na zimu ji sundáte a nahradíte plachtou pro zazimování bazénu, tak vám solární plachta bude sloužit mnoho let a taková investice se vyplatí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Nezařazené