Poté co se odstěhujete z “hnízda” svých rodičů či jiných opatrovníků, přichází čas, kdy si budete muset najít své vlastní bydlení. Je na vás jestli jste spíše pro byt či dům s velkou zahradou. Každopádně v obou případech přichází problém s financemi. Ne každý jsme se narodili do bohaté rodiny, která si může dovolit nás finančně podpořit až do takovéto míry.

Mohlo by vás napadnout si prostě a jednoduše našetřit. Jenže to je časově velmi náročné. Dokonce tak náročné, že to může i při nadprůměrném platu trvat několik let. Proto si málokdo šetří ze své kapsy a sahá spíše po jiných finančních alternativách. Jaké alternativy existují? Samozřejmě že hypotéky. A to hned několik druhů.

dům

Můžeme si zařídit klasicky hypotéku u banky. Kde je třeba před zažádáním podat několik dokumentů. Jako je například vaše splácející minulost (pokud nějakou máte), doložení příjmů, jejich výše a mnohem dalších dokladů. Proč je toho tolik třeba podkládat? Jednoduše, aby si banka potvrdila, že jste právoplatným žadatelem a jste schopni splácet včas. Tudíž s vámi nebude v budoucnu mít žádné potíže, které by se týkaly vymáhání dluhů. Následně by to mohlo vyústit i v exekuci.

Existují i hypotéky, kde zmíněné dokumenty vůbec nemusíte dokládat. Říká se jim hypotéky bez doložení příjmů https://www.americka-nebankovni-hypoteka.cz/hypoteky-bez-prokazovani-prijmu-s-urokem-4-p/. Tyto druhy hypoték obvykle nabízejí nebankovní instituce, které jsou schopny vám připravit nabídku hypoték i bez nepotřebných dokumentů. Takže vyřízení je velmi jednoduché a může si ho dovolit kdokoliv. Dokonce i osoby, které mají nepříliš světlou minulost co se splácení dluhů týče.

byt

Doporučuje se si v žádném případě zařizovat žádnou hypotéku nebo jakoukoliv půjčku, pokud víte, že nejste schopni ji splácet. Nebo by vás splácení stálo mnoho úsilí a hodně malý rozpočet. Pokud máte takový pocit, že by vás hypotéka zatížila, raději hledejte jiné alternativy a čekejte, dokud si nebudete finančně jisti.