Přestěhovali jste se do nového bytu a už se těšíte na to, až si je zařídíte podle svých představ. Bohužel máte díky nákladné koupi jen omezený rozpočet a budete muset sáhnout po levnějších kouscích, vyhledávat výprodeje a nejrůznější slevové akce. Nevadí! S trochou cviku můžete získat naprosto originální doplňky. Za podobné kousky byste v designových obchodech zaplatili ohromnou částku, vy je však zvládnete vlastnoručně, doma a za pár korun.

obchod s látkami

Začněte si tykat se šicím strojem
Možná se vám to na poprvé zdá náročný úkol, ale není tomu tak. Trocha šikovnosti a mnohem více trpělivosti a cviku vás dovedou k úžasným výsledkům. Perfektně bude vypadat, když sladíte povlečení, polštáře na sedačku, barvu podsedáků a látku na závěsy. Vždy se jedná o jednoduchý tvar, čtverec nebo obdélník. Nebudete mít problém se střihem, ani se sešitím. Rovné tvary vám půjdou výborně.

Zkuste originální potahy
Už jste získali v šití první zkušenosti? Stalo se šití vaším novým koníčkem a zábavou? Rádi ukazujete svým známým, co se vám podařilo vytvořit? Pusťte se do ještě nápaditějších kousků! Patchwork obchod má skladem vše, co budete potřebovat. Naučíte se totiž spojovat různé tvary rozdílných velikostí a vznikne zcela úchvatný potah na polštář, nebo přehoz na postel.

patchwork obchod

Vybrat si můžete z nejrůznějších odstínů. Trendem jsou výrazné barvy!

Ve Státech je dokonce zvykem, přinést kousek látky při rodinných oslavách, nebo svatbách. Ze všech kusů darovaných látek se poté ušije potah na polštáře, nebo přehoz na sedací soupravu. Je pak stálou připomínkou na rodinné příslušníky, nebo přátele, kteří se zúčastnili oslavy. Jistě nám dáte za pravdu, že takový doplněk v bytě nejen skvěle vypadá, ale vnese do domácnosti i objetí od všech, kteří kousek látky darovali. Takové objetí vás čeká vždy, když se přikryjete, nebo přitulíte k polštáři.