Kdo kdy v JAR byl, tak určitě ví, že je to země, která Vás naprosto okouzlí. Je to také ale velmi nebezpečná země a zločiny a násilnosti jsou zde opravdu na denním pořádku. Na každém rohu ulice stojí nějaký příslušník policie či dobrovolník, který má za úkol dohlížet na dodržování zákonů a klidu ve městech. Bohužel právě tito bezpečnostní pracovníci jsou velmi často napadeni a není zde výjimkou, že dokonce přijdou o svůj život. Taková je Afrika. Přeci jenom je to trochu jiný svět, než na který jsme zvyklý u nás v Evropě. Je to trochu divočina, ale návštěva stojí rozhodně za to.
barevný svět
Předtím ale než se někam vůbec vydáte, tak si pročtěte pár webů a portálů, kde najdete plno užitečných rad hlavně co se té bezpečnosti týče. Nikdy si nenechávejte doklady na viditelných místech a noste je pokud možno co nejblíže k Vašemu tělu. Také se neukazujte na veřejných místech s hotovostí či mobilem. Tohle všechno je bohužel odrazem toho, že je společnost v jižní Africe rozdělena na dvě části. Jsou zde opravdu bohatí lidé a naproti nim opravdu chudí lidé. Neexistuje tu nic jako střední vrstva. Plno rodin má hospodyně a uklízečky a je to považováno za naprosto běžnou věc. Když budete projíždět skrz zemí, tak uvidíte plno slamů, ve kterých bydlí několik milionu obyvatel.
malý rybník
Je to opravdu smutný pohled a velká otázka do budoucna, neboť místní lidé už se pomalu snaží bouřit. Plno lidí si zde vydělává dobrovolnickou prací na ulicích anebo ručními výrobky, které se snaží prodávat na turisty hojně navštěvovaných místech. Opravdu smutný pohled je na milionářské usedlosti, které jsou ohraničeny ploty a elektrickým pletivem a hned za zdí se nachází právě tyto chudinské čtvrti. Můžeme jen doufat, že se tato situace do budoucích let začne zlepšovat a že každé dítě v Jihoafrické republice bude mít možnost studovat a naději na spokojený život.

Nezařazené