Je pravdou, že od počátku internetu se vzhled webových stránek značně změnil. Zatímco dříve šlo především o efekt, dnes je hlavním trendem přehlednost a jednoduchost. Koneckonců, je to snadnější jak pro návštěvníky, tak i pro provozovatele webů.

Ovšem nejen vzhled doznal změny, ale i obsah. Například dříve byly součástí prakticky každého webu, ať už šlo o soukromý blog či firemní internetovou stránku, věci, na které dnes již nenarazíme. Jedním z příkladů může být i mapa stránek Goodjump.cz.

ovládání internetu pomocí myši

Tu jsme dříve našli skoro všude. Měla sloužit k tomu, abychom se na daném webu dokázali orientovat a abychom mohli rychle zjistit, jak se dostat k tomu, co potřebujeme. Jednalo se o diagram, který zobrazoval jednotlivé části webu a ukazoval i cestu, jak se k nim dostat.

Samozřejmě se můžeme ptát, proč bylo něco takového nezbytné. Nesmíme však zapomínat, že dříve byla struktura webů mnohem složitější, než je tomu dnes. Bylo tedy mnohem složitější dostat se například k ceníku či katalogu zboží.

propojení světa pomocí internetu

Přesto je pravdou, že i tak tuto funkci používal jen málokdo. Většinou se lidé snažili přijít na to, jak se dostat k požadovanému cíli, sami. Navíc se struktura webů postupem času stále zjednodušovala, když lidé pochopili, že v tomto případě je v jednoduchosti síla.

Dnes je proto naprostá většina internetových stránek velmi snadno navigovatelná i pro úplného laika, takže mapa stránek v podstatě není potřeba. Jistě, na některých webech ji stále najdeme, obvykle jako pojistku. Koneckonců, zdaleka ne každý dokáže používat internet bez problémů.

Je však pravdou, že v mnoha případech je tato sekce zbytečná, a bylo od ní upuštěno. A vzhledem k tomu, jak stále pokračuje trend zjednodušování, tomu tak nejspíš bude i v budoucnu. A to je dobře – díky tomu je pro nás život zase o kousek jednodušší – a to je přece to hlavní, ne?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup