Podnikání je sen mnoha lidí, a to z několika důvodů. Velkým plusem je pro hodně lidí fakt, že nemusí každý den vstávat do práce a odpracovat určitý počet hodin. Zde si mohou určit pracovní dobu tak, jak potřebují a nejsou vázáni pevnou pracovní dobou, jako v klasické práci. Podnikání sebou samozřejmě nenese jenom klady, ale i zápory. Někteří lidé tvrdí, že je ten nejlepší čas, aby člověk začal podnikat. Proč si to tito lidé myslí? Hlavním argumentem je, že je velká kupní síla a ekonomice se daří, tedy je velká šance, že se podnikání ujme.
mapa za pc
Ano, je pravda, že ekonomika je opravdu na vysoké úrovni a lidé jsou schopni utrácet poměrně velké částky, zadlužovat se. Je ovšem otázka, jak se tato situace bude vyvíjet. Ekonomika totiž nemůže růst stále. Kritici tvrdí, že jsem na samém vrcholu a nastane prudký pokles. V tom případě se zákonitě stane, že mnoho podnikatelů bude muset skončit. Nebudou mít zakázky, odbyt pro své zboží nebo služby, tím pádem se dostanou do platebních neschopností vůči bankám a věřitelům a dostanou se do insolvence. Možná se budete divit, ale již v dnešní době slyším od firem často, že se jsou v insolvenci a likvidaci. Na některé firmy už začíná doléhat krize a tíže dluhů a závazků.
 hodinky na ruce
Jak to tedy doopravdy je?
Dle mého názoru není nijak extra zvláštní doba pro podnikání. Kdo chce podnikat, tak ať se do toho pustí, bez ohledu na to, jaká je doba. Pro šikovné a pracovité podnikatele je trh vždy otevřený. Nemyslím si, že by se někdo měl řídit podle názorů, že je dnes nejlepší doba a nechat se tím ovlivnit. Každý musí znát svoje možnosti a někdy je lepší svoje rozhodnutí neuspěchat, ale raději si počkat. Podnikání není jednoduché, hlavně začátky jsou opravdu mnohdy velice těžké. Je zde důležité nevzdávat se při prvních obtížích, nenechat se odradit odmítnutím. Říká se, že podnikatel, který něco dokázal slyšel 100 krát ne, ale nenechal se zastrašit a stále si šel za svým. Doba bude různá, ale podnikání může přežit vždy. Jen je potřeba odhadnout svoje šance, zbytečně se nezadlužovat a stát si za svým.

Nezařazené